Daimi sergi derken

Babamızın taşlara olan tutkusuna tanıklığımız çok öncelere dayanıyor. Zamanının çoğunu geçirdiği atölyesine çekildiğinde, her bir taşa ayırdığı zamanı, yüklediği anlamı ve tercihlerini her birimiz ayrı ayrı yaşadık…

Kozasına kapanarak tasarladığı, işlediği, var ettiği eserleri, sonrasında çok daha yakından tanıdık. Şaşırdık, hayran olduk, bağ kurduk... Çakıl Taşı Şairi babamız Necdet Kırımsoy’un eserleri yalnız kalmasın, yok olmasın, meraklılarıyla tanışsın, buluşsun, mutlu etsin istedik. İsteğimiz hem bu web sayfasında hem de başka türlü gerçekleşti ve biz çok mutlu olduk. 

19-25 Ağustos 2019’da Muğla/Datça’da Çatalmağara Sergi Salonu’nda gerçekleştirdiğimiz sergisinin, N/K’nın eserlerinin birçoğu, Mehmet Pir tarafından himaye altına alındı. Eserlerin birçok kişi tarafından toplu olarak görülmesine fırsat sağladığı için buradan kendisine bir kez daha gönülden teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu eserleri görebilmek için Datça’da bulunan Kocaev’le (Mehmet Ali Ağa Konağı) bağlantı kurmanız yeterli. 

Bir de Aile Koleksiyonunda kalan N/K eserleri mevcut. Ayrıca babamızın tüm hayatı boyunca yeni evlerine gönderdiği ve artık oralarda mutlu olan eserleri bulunuyor. Onları da buradan seyretmeniz mümkün olacak.  

Bu sayfa aracılığı ile N/K’nın eserlerine ya da sanatına dair bizim ya da Kocaev’in yapacağı etkinlikleri takip edebilirsiniz. 

Daimi sergi, bizler için bir nevi veda, bir nevi yeni bir başlangıç. Bu vesileyle biraz hüzünle, biraz umutla...

Kızları

Canan, Deniz, Emrah